Пітчери
Пітчер – це просто ємність, аналог молочника, хіба кілька особливої форми. В принципі пітчер може бути виготовлений і з пластику, і з кераміки. Стандартом для новачків, на який і я вам раджу орієнтуватися, є металевий тонкостінковий пітчер. У продажу зустрічаються металеві фарбовані пітчери з антипригарним покриттям. В принципі, щоб потрапити під інтер'єр, під дизайн кавоварки їх цілком можна сміливо використовувати, на процес збивання це не впливає, але я особисто віддаю перевагу без будь-яких покриттів.
Метал не просто так обраний стандартом. При збиванні молока дуже важливо довести та завершити процес на певній температурі близько 65-68°C. Допустимо 60-70°C. Саме в цих межах молоко починає природним чином солодкувати без додавання цукру. Якщо молоко перегріти вище 70 ° C, то крім відсутності гармонійної солостинки (вона зникає після 70 ° C) ви отримаєте присмак кип'ятіння, гіркуватість (вони проявляються після 75 ° C). До 60 градусів молоко може бути просто холоднувато для вас, хоча в принципі ніхто не забороняє додавати до напою та 60-градусного молока. Так ось, у процесі збивання ви однією рукою тримаєте пітчер за дно або стінку, щоб рукою відчувати температуру молока. Закінчувати треба тоді, коли рука вже не терпить. Друга ознака правильного пітчера – форма.
Зазвичай це трохи звужений догори рівний конус з чітко вираженим носиком. За допомогою цього носика не тільки простіше (і зручніше малювати латте-арт) переливати молоко в каву, багато барист використовують його як упор для парового сопла - кладуть сопло під нахилом (а його дійсно краще тримати під нахилом до поверхні молока) прямо в цей носик , додатково фіксуючи пітчер, що дозволяє відволіктися щось інше.