Прожектори
- Світлодіодний світильник вологозахищений AYDOS-15 15 W IP65 чорний 4200К 26123-1190,19 ₴Немає в наявності
Світло потрібне скрізь, у кімнаті, квартирі, присадибній ділянці чи приватному будинку. Однак на об'єктах або будівлях, що охороняються, на ділянках заміських будинків або дач з освітленням може бути не все добре. У такому разі потрібно шукати спеціальне обладнання, яке вкриє світлом ці місця. Йдеться про так звані прожектори.
На сьогоднішній день досить популярними є світлодіодні варіації. Вони відрізняються добрими показниками потужності світла, а також енергоспоживання. Так, однією з причин популярності стало те, що такі прожектори мало їдять електрики.
Крім того, що світлодіодні прожектори нагадують за потужністю "ручне сонце", як деякі експерти кажуть, вони зовні виглядають дуже непогано. Їхній зовнішній вигляд навіть можна використовувати для дизайнерської інсталяції та облаштування ділянки біля будинку.
Критерії вибору світлодіодного прожектора
Перед вибором світлодіодного прожектора потрібно розуміти, де його можна використовувати, які у нього критерії.
Вимог, як правило, багато.
Світлодіодний прожектор повинен мати високу стійкість до багатьох зовнішніх впливів, бути потужним, довговічним та надійним. Розглянемо основні критерії нижче.
Сила світлового потоку
Підбирати потужний та яскравий світлодіодний прожектор потрібно за багатьма критеріями. Одним із них є світловий потік. І, як правило, чим сильніший такий потік, тим яскравіше підсвічування.
Потрібно враховувати те, яку площу висвітлюватиме цей самий прожектор. І це з'ясувати через формулу Ф=E*S.
Позначення:
Ф - світловий потік (позначення в люмен),
E – освітленість (люкс),
S – площа об'єкта (квадратний метр).
Споживана потужність
Потужність – другий важливий критерій під час вибору майбутнього світлодіодного прожектора. Чим менша вона, тим економічніший прожектор, але менш яскравим буде світло.
Прожектор на 200 Ватт підсвічує територію 25 метрів. 400 Вт підійде на 50 метрів. При цьому галогенна лампа потужністю 500 Вт і світлодіодна лампа на 50 Вт – те саме в плані потужності, але різні по дальності освітлення.
Клас захисту від довкілля
Не менш важливим критерієм при підборі є захист корпусу від різноманітних впливів. Адже таке обладнання, як світлодіодний прожектор, має більшу частину часу або весь час перебувати на вулиці, де він може потрапити під будь-які опади, наприклад, той же дощ або сніг. Адже якщо про це не подбати, то пристрій просто зламається.
Щоб зрозуміти, чи є захист такого роду, потрібно знайти позначення у вигляді двох букв IP та цифри після них. Якщо ви знайшли таке маркування, потрібно подивитися на те, які саме цифри там є. Перша цифра – позначення ступеня захисту від твердих частинок та пилу, друга ж стосується захисту від води.
Важливо! Чим більша перша чи друга цифра, краще захист від тієї чи іншої елемента.
Тепер роз'яснимо місце застосування тієї чи іншої системи захисту прожекторів. Якщо приміщення не має опалення або погода без опадів, то ставлять не надто великий захист від пилу та вологи (IP21-IP23). Достатньо захиститися від конденсату. Коли йдеться про промислові об'єкти, то ставлять там прожектори із захистом IP50. Це означає, що прожектор має гарний захист від пилу, але немає захисту від води. Якщо на тих об'єктах присутня невелика вологість, то ставлять прожектор із захистом, як мінімум, IP54. А от коли все зовсім погано з погляду опадів (постійні дощі та інше), то ставлять прожектори із захистом IP67 чи IP68. Обидва варіанти дозволять не тільки захистити пристрої від дощу або навіть зливи, але й подбати про непроникнення великих частинок пилу.
Строк служби
Світлодіодні прожектори завжди виділялися не лише своїм яскравим світлом, а й досить великою кількістю робочих годинників. Як правило, відлік починається з 10 000 годин, але сьогодні можна зустріти моделі, що працюють 50 000 годин і навіть більше.
На що варто звернути увагу при виборі прожектора
Як і будь-який пристрій, сучасні світлодіодні прожектори оснащені додатковими функціями. Вони спрощують налаштування або дають більше можливостей для прожектора.
Про колір та все, що пов'язано з ним
Коефіцієнт кольору – перше, що згадується, коли йдеться про природність кольору, що походить від світлодіодного прожектора. Багатьом хочеться, щоб він був природним, щоб він не дратував очі. І в такому разі на допомогу приходить індекс CRI. Деякі позначення можна побачити у таблиці нижче.
Позначення CRI Місце
A1- Торгові зали та офіси
2A - Кімнати будинку або квартири
1B- Навчальні заклади
3 - Промислові будівлі
4 - Не підходить для приміщень
Датчики
Однією з додаткових опцій для вибору світлодіодного прожектора є датчики руху або освітленості. Датчик руху включає прожектор у разі, коли хтось проходить повз нього. Інший датчик активується в сутінки, коли сонця вже не так багато і на вулиці стає темно. У будь-якому випадку, вони можуть сильно розширити функціональність або значно заощадити електроенергію, що вкрай зручно.
Кількість світлодіодів
Світлодіодний прожектор – пристрій досить складний. Насамперед, слід зазначити, що він може мати як ряд світлодіодів, об'єднаних в одну матрицю, так і один, але потужний світлодіод.
Цікаво, що діодна матриця в порівнянні з одним світлодіодом нагрівається швидше, причому значно. При цьому світловіддача у матриці менша, хоча начебто світлодіодів більше. Загалом, потрібне яскраве світло – беріть прожектор з одним великим світлодіодом.