Ножиці садові
в виде галереив виде списка
Садові ножиці незамінні при підрізанні різних рослин. Розрізняють два їх види: для тонких рослин (квітів, трави тощо) та для товстих гілок (чагарника, дерев, бур'янів). Для ефективного догляду за садом його власнику знадобляться обидва види.
Види садових ножиць
- Для трави – такими ножицями легко підрівнювати газон у місцях, недоступних для тримера. Класичні моделі мають два перехресні леза, які відкриваються і закриваються за допомогою рукояток, зрізуючи при цьому траву. Існують також поворотні моделі, леза яких можуть повертатися практично під будь-яким кутом до 360°. Це дуже зручно, тому що не доведеться вивертати руку, щоб дотягнутися до важкодоступного місця.
- Для квітів – спеціальними садовими ножицями можна акуратно відрізати стебло квітки, не пошкодивши при цьому рослину. За допомогою деяких моделей можна щепити рослини.
- Ножиці для стрижки кущів - традиційні кущорізи незамінні, якщо вам необхідно підрізати гілки або видалити зайві для формування крони. Багато моделей мають телескопічні ручки, які, подовжуючись, значно полегшують працю садівника. Аналогічну роботу виконують ножиці для живоплоту. Завдяки формі та довжині лез, а також регулюванню кута нахилу їх можна використовувати для фігурного обрізання чагарників.
- Універсальні – ножиці підходять для кущів і для квітів одночасно. Це невеликий ручний інструмент, за допомогою якого можна як підрівняти край газону, так і підрізати гілки.
Види садових ножів
- Обрізний найчастіше використовується для очищення стебел від листя та шипів.
- Серповидний - це інструмент для видалення бур'янів і культурних рослин, може також застосовуватися для підрізування гілок.
- Універсальний городній - з його допомогою легко видалити бур'ян, що щільно засів, і підрізати хвору гілку чагарника.
- Садовий ніж - незамінний для щеплення рослин.
Як вибрати інструмент?
Довжина лез – основний параметр вибору. Садовими ножицями з короткими лезами (до 150 мм) найзручніше обрізати тонкі стебла квітів або гілки кущів, а з довгими (понад 150 мм), навпаки, працювати з товстими рослинами або кількома одразу гілками.