Термоси
Похідний термос - річ необхідна при вилазці на пікнік, в одноденному велопоході під сонцем, що палить, і в багатоденній зимовій пригоді. Причому термос підійде не тільки для чаю або холодного лимонаду, в ньому можна зберегти гарячим ранкову кашу або суп, щоб організувати, не розводячи багаття, обідній перекус.
ЯК ПРАЦЮЮТЬ СУЧАСНІ ТЕРМОСИ?
Теплоізоляція досягається з допомогою використання вакууму між подвійними стінками термоса. Для уникнення тепловтрати потрібна хороша герметична кришка. Деякі моделі оснащені помпами для більш швидкого викачування рідини, але будь-які доповнення в конструкції термосів призводять до втрати тепла, тому якщо ви збираєтеся подорожувати довше кількох годин і любите гарячий чай, вибирайте простий надійний термос з кришкою, що загвинчується.
ВИДИ ТУРИСТИЧНИХ ТЕРМОСІВ
Усі термоси можна розділити на кілька груп:
- Для напоїв. У таких термосів вузьке шийка та дві кришки – пробка для герметичності та зовнішня кришка, яка використовується як склянка. Деякі моделі комплектуються пробками із кнопковим механізмом, що дозволяє швидко відкрити термос і не розлити напій.
- Для їжі. У харчових термосів ширша горловина - зазвичай такого ж діаметра, як і корпус термоса. У моделях харчових японських термосів Tiger є додаткові контейнери-миски для соусів та спецій та навіть ложки!
- Універсальні термоси - з широким шийкою (від 65 до 80 мм) і двома кришками. Їх можна використовувати і для напоїв, і для перших та других страв.
- Термоси-кухлі (термосклянки) – компактні термоси, що підходять для індивідуального використання. Стануть в нагоді і вдома, і в офісі, і в будь-якому турпоході. Завдяки своєму розміру підходять для велокріплення та підсклянника в автомобілі. Відкриваються та закриваються однією рукою, що дозволяє не відволікатися від дороги.
НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ, ПЕРЕД ТИМ, ЯК КУПИТИ ПОХІДНИЙ ТЕРМОС?
Вибираючи термос для походу, зверніть увагу на моделі з металевою колбою. Термоси з металевою колбою зберігають температуру вмісту значно довше (10-12 годин), ніж термоси зі скляною колбою (до 6 годин). До того ж у похідних умовах дуже важлива міцність, тому, незважаючи на те, що в сучасних термосах використовується особливе посилене скло, термоси з металевою колбою краще.
Недоліком металевих термосів є поглинання запахів. Не варто заварювати в них каву, чаї з ароматичними добавками або інші напої з різкими запахами, тому що позбутися від присмаку буде непросто.
При виборі термоса враховуйте, що виробники якісної продукції на своїх виробах вказують час роботи, але маркування різних брендів може відрізнятися, тому уточнюйте у продавця, яка температура води береться виробником за початкову, і якою вона буде вказаний час. Для перевірки якості термоса налийте в нього окріп і зачекайте 10-15 хвилин, оболонка термоса повинна залишатися холодною.
Сьогодні на ринку представлений великий вибір якісних термосів для туризму, які випускаються різними брендами.