Маслянки
Вершкове масло не швидко псується за високої температури і в умовах неправильного зберігання. Захистити продукт від передчасного псування допоможе якісна маслянка. Вона призначена як для подачі олії до столу, так і її зберігання в холодильнику.
Маслянка для дому: яка краще
Традиційні масляни для вершкового масла мають просту конструкцію, що складається з піддону та високої кришки для накриття продукту. Залежно від глибини піддону, зустрічаються моделі з плоским блюдцем та заглибленою тарілочкою. За формою – квадратні, круглі, овальні, прямокутні.
Незалежно від глибини бортів, дизайну та форми, головним критерієм вибору масляни служить матеріал її виготовлення.
- Масляна З нержавіючої сталі. Нержавіюча сталь стійка до перепадів температур, механічного впливу і ударів, не вбирає сторонні запахи і легко миється. Вироби з металу мають ефектний вигляд, завдяки чому вписуються в будь-який кухонний інтер'єр.
- Керамічні маслянки. Посуд із глини, кераміки, фаянсу, фарфору, склокераміки легко миється, не впливає на смак олії, повільно нагрівається і відмінно виглядає при сервіруванні столу.
- Скляні маслянки. Ударопрочне скло зберігає смак продукту, захищаючи його від сторонніх запахів. Масляни стійкі до абразивних засобів для чищення та миття в посудомийній машині.
- Пластикові Маслянки. Характеризуються величезною різноманітністю кольорів та форм. На відміну від виробів зі сталі, кераміки та скла, швидко зношуються в процесі експлуатації.
Форми для зберігання масла можуть бути виконані з одного або декількох матеріалів. Прикладом комбінованих моделей є посуд із сталі та кераміки зі скляною кришкою, або дерев'яні з кришкою із пластику.
Крім матеріалу виготовлення, при виборі маслянки слід враховувати її розмір та герметичність. У першому випадку, правильний посуд повинен без проблем вміщувати стандартну пачку продукту вагою 200 г. У другому, від ступеня герметичності залежить термін зберігання олії та відсутність у неї сторонніх запахів із холодильника.