Керамічні горщики і піддони
Керамічні горщики для квітів – найпопулярніші контейнери для домашнього озеленення. Кераміка традиційно використовувалася виготовлення горщиків. Завдяки пористій структурі глини забезпечується сприятливий повітрообмін між навколишнім середовищем та ґрунтом, у який висаджено рослину.
Ґрунт не заболочується. У ній підтримується кімнатна температура. Створюється сприятливе середовище у розвиток кореневої системи рослини. Керамічні судини розміщують на підвіконнях, столах, полицях. Тут гармонійні горщики висотою до 30 см. Для озеленення кутових зон, глухих стін вибирають керамічні контейнери для підлоги. Різноманітність керамічних горщиків відкриває можливості для озеленення будь-яких просторів. Можна знайти однотонні контейнери з принтами - класичні квіти, молодіжні графіті, дитячі малюнки. Варіативність відноситься і до форм горщиків: круглі, конусоподібні, квадратні, кулясті, у формі вазону, чаші, циліндра. Відмінність горщиків від кашпо – наявність дренажного отвору.
Через нього зайва волога виходить назовні. Щоб уникнути псування декоративних поверхонь, під квіткові вазони ставлять піддони. При цьому в магазинах можна зустріти горщики без піддонів. У такому разі важливо підібрати піддон. Горщики без піддонів можна вибрати, якщо ви робите декоративну клумбу з горщиків на дачній ділянці. Тут можна не перейматися відсутністю піддонів. Надлишки води безперешкодно підуть у ґрунт.
Догляд за керамічними горщиками
Особливого догляду не потрібно. Достатньо регулярно протирати вологою ганчіркою. Якщо рослина у вазоні загине, горщик можна використати повторно. Важливо його почистити від бруду, бактерій та шкідників, які можуть залишитись від попередніх рослин. Для цього посудину миють водою з антибактеріальним милом. Використовують щітку. Бажано не використовувати агресивні миючі засоби. Хімічні елементи проникають у пористу структуру глини. Вони можуть негативно вплинути на зростання нової рослини.
Після миття дайте горщикам добре висохнути. При сильних забрудненнях ємності замочують у питній воді з додаванням оцту чи марганцівки. Потім видаляють нальоти солей щіткою, миють і дають час на висихання.